Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: W124 300D turbo 4 matic 1992 г.  (Прочетена 4394 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

12 Януари, 2013, 21:01:10
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Ян. 2013
  • Публикации: 7
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W124 300D Turbo 4 matic

Здравейте имам проблем с 4 матика когато запаля колата лампата мигва един път и загасва когато потегля отново започва да мига но от време на време но интервалите са с различно време по късно светва и остава за постоянно дори и да я загася и запаля от ново си остава светната до като не загася колата за по дълго или чак на другия ден когато започва същото понякога светва и abs-са и педала ми чука все едно съм на лед но не всеки път.
Почистил съм датчиците на abs-са и зъбчетата сменил съм преди 18 месеца релето за пренапрежение с чисто ново и когато тествам през буксата не ми дава нищо лампата нито гасне нито премигва.
Моля за съвети благодаря предварително. 


12 Януари, 2013, 23:50:17
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Добре дошъл колега gringo,  би ли уточнил коя лампа светва? ABS ли свети?
Поздрави!
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

13 Януари, 2013, 00:56:56
Отговор #2
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Ян. 2013
  • Публикации: 7
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W124 300D Turbo 4 matic
Извинявам се за 4 matic лампата става дума и на ABS светка но по някога

13 Януари, 2013, 10:01:35
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Индикаторът за спирачната системата със сигурност напомня за неизправност, няколко са възможни, които могат   да бъдат.
Повреден или замърсен ел.магнитен датчик, от ръжди и др.метални наслагвания стружки.
Релето с прозрачен пластмасов капак под когото има червен предпазител 10А- намиращо се зад акумулатора.
Окислили се връзки по буксата която се намира под пластмасовият черен капак на блока за ABS.
Датчика се почиства и ако няма ефект се подменя с нов.За локализация най-лесно е да се използва  'стар диагноза' която ще ви ориентира в посоките/задно,предно,ляво,дясно/за да не губите време в отстраняването на повредата.
Релето се изважда и също се почиства леглото и клемите върху които лежи.Ако няма ефект от почистването,се налага да бъде отворено и да се презапоят всички разрушили се от времето спойки на платката.

Контактен спрей и за буксата на блока за ABS. Както и на други места по раглобяемите връзки-букси.
« Последна редакция: 13 Януари, 2013, 10:04:39 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

14 Януари, 2013, 21:32:21
Отговор #4
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Ян. 2013
  • Публикации: 7
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W124 300D Turbo 4 matic
Почистени дачици и този на дифа. перфектно, почистени букси на релето за пренапрежение проверени бушони (релето е от преди 18 месеца купено от Балкан стар) и пръснати с контактен спрей, сменена стоп машинка също от Балкан стар, единствено не съм проверил ABS блока но ще го проверя утре и ще пиша.
Имам осцилоскоп но незнам как се мери с него (професионален е).


15 Януари, 2013, 20:29:06
Отговор #5
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Имам осцилоскоп но незнам как се мери с него (професионален е).

Здравей, тук не ти требе осцилоскоп, а Стар диагноза, няма да правиш замервания на  изменението на електрическото напрежение във времето...
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum