Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Кой антифриз е по добър червения 325.3 или синия 325.0  (Прочетена 7001 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

02 Януари, 2013, 19:42:07
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2012
  • Публикации: 60
  • Местонахождение: VARNA
  • Пол: Мъж
  • Трите льча завинаги
  • Репутация: +1
  • Автомобил: Mercedes c280

Колеги дайте съвет днес ходих в Балкан стар и ми казаха че дават колата ми с син антифриз37лв 1.5 а лонглаифа 56лв 1.5 добре но ако сложа червен антифриз ще навреди ли нещо щото го дават само уж нови модели мерцедес имал ли е някой проблем с червения антифриз защото чувам от познати че червения е по добар от синия но на повечето карат с син понеже мерцедес така го давали малко информация ще е добре дошла


03 Януари, 2013, 14:41:08
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 217
  • Репутация: +8
Червеният е с 10години гаранция против корозия в мотора,а синия и зеления са с 4 това е разликата. Не е желателно да се месят понеже започва разграждане на алуминиевите части по охладителната система.

03 Януари, 2013, 17:04:35
Отговор #2
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2012
  • Публикации: 60
  • Местонахождение: VARNA
  • Пол: Мъж
  • Трите льча завинаги
  • Репутация: +1
  • Автомобил: Mercedes c280
Така е колега току що си източих антифриза.Че ги бях омесил доста но 3пъти промих цялата система и вкл. и блока има болт за източване точно под въздушния колектор там винаги остава 1.5-2от стария антифриз както казаха колегите.На 3 път излезе да тече чиста вода.Аз се чудех доста кой да сложа щото уж годавали син но аз си сложих на ХИЛБЕР лонглайф по спесификация МБ325.3 да се надяваме че няма да има проблеми

13 Февруари, 2015, 20:41:31
Отговор #3
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Окт. 2014
  • Публикации: 1
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes-Benz C220D W202
Аз си купих жълт на моя сега -80 градуса руски е и за сега ми се струва,че е добре пък ще видя по-нататък какво ще стане! :)



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum