Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Жьлт антифриз  (Прочетена 11387 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

24 Декември, 2012, 22:40:43
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2012
  • Публикации: 60
  • Местонахождение: VARNA
  • Пол: Мъж
  • Трите льча завинаги
  • Репутация: +1
  • Автомобил: Mercedes c280

Колеги колата ми дойде с жълт антифриз светна ми лампата преди ден и зех да тарся жьлт антифриз но нямаше никаде казаха ми че може да се сложи червен от този  МБ325.3 долях от него 500мл дано да няма проблем и да не се пресече нещо моля пак за повече инфо.Четох доста теми уж нямало проблем но реших да питам и вас  Mercedes-Benz-move


24 Декември, 2012, 22:47:05
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Колеги колата ми дойде с жълт антифриз светна ми лампата преди ден и зех да тарся жьлт антифриз но нямаше никаде казаха ми че може да се сложи червен от този  МБ325.3 долях от него 500мл дано да няма проблем и да не се пресече нещо моля пак за повече инфо.Четох доста теми уж нямало проблем но реших да питам и вас  Mercedes-Benz-move

Не, никога не ги смесвай с различна спецификация са! По-добре да беше долял дестилирана вода, продава се в големите магазинни мрежи и струва стотинки. Добре е да замериш антифриза си на колко градуса замръзва, та да не стане беля.
Виж за повече инфо тук: https://mercedes-bg.info/index.php?topic=557.0
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

25 Декември, 2012, 13:22:31
Отговор #2
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2012
  • Публикации: 60
  • Местонахождение: VARNA
  • Пол: Мъж
  • Трите льча завинаги
  • Репутация: +1
  • Автомобил: Mercedes c280
Аз вече го слогих и се омесил в цялата система трябва да го сменям целия сега.Какъб трябва да налея при смяна казаха ми червен

26 Декември, 2012, 09:33:05
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Аз вече го слогих и се омесил в цялата система трябва да го сменям целия сега.Какъб трябва да налея при смяна казаха ми червен

Зависи колко малко си долял. Ако смяташ да смениш антифриза с червен, добре е да промиеш цялата система основно.
Сваляш кората под двигателя и ще видиш  червено кранче, което се намира в долната част на радиатора.На третата снимка се вижда добре къде е това кранче на радиатора.
Гледай при закупуването на антифриза да спазиш спецификациите на Mercedes  Benz.
« Последна редакция: 26 Декември, 2012, 09:36:45 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

26 Декември, 2012, 15:57:05
Отговор #4
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2012
  • Публикации: 60
  • Местонахождение: VARNA
  • Пол: Мъж
  • Трите льча завинаги
  • Репутация: +1
  • Автомобил: Mercedes c280
Каква е спецификацията какво трябва  да пише  тоя дето го зех е МБ 325.3 лонг лайф червен 10лв литара немски уж  колата ми е 95г подходящ ли е за нея и как се промива системата за да го направя както трябва


26 Декември, 2012, 17:46:03
Отговор #5
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Каква е спецификацията какво трябва  да пише  тоя дето го зех е МБ 325.3 лонг лайф червен 10лв литара немски уж  колата ми е 95г подходящ ли е за нея и как се промива системата за да го направя както трябва


Източваш антифриза от пропката, но остава една част вътре, не може тотално да се източи. Затова, сипваш вода докато се промии добре системата, даже някой колеги като сипят вода карат 2-3км. източват водата от пропката и сипват новия антифриза.

Синия отговаря на MB 325.0, а червения на MB 325.3 така, че си взел правилният.



Ето тук можеш да ги проверяваш. http://bevo.mercedes-benz.com/bevolisten/325.3_de.html
« Последна редакция: 26 Декември, 2012, 17:51:14 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

26 Декември, 2012, 19:21:35
Отговор #6
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2012
  • Публикации: 60
  • Местонахождение: VARNA
  • Пол: Мъж
  • Трите льча завинаги
  • Репутация: +1
  • Автомобил: Mercedes c280
Много благодаря утре ще го направя както каза

27 Декември, 2012, 19:11:33
Отговор #7
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2012
  • Публикации: 60
  • Местонахождение: VARNA
  • Пол: Мъж
  • Трите льча завинаги
  • Репутация: +1
  • Автомобил: Mercedes c280
Смених антифриза с син 325.0 Италиани петроли е марката на 8лв литър.Тази спесификация я нямаше на бутилката а на брушура МБ 325.0 но никаде не пишеше за автомобили на брошурата само камиони автобус и др.Та източих 5 л от колата пак моита сабирала 10.Налях 4.5л антифриз и долях 1.35вода дейонизирана станаха 6.5 каде са другите 4 литра някаде по системите или

27 Декември, 2012, 23:21:53
Отговор #8
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2012
  • Публикации: 60
  • Местонахождение: VARNA
  • Пол: Мъж
  • Трите льча завинаги
  • Репутация: +1
  • Автомобил: Mercedes c280
Този жълтия който е останал в блока и по системата дето ми се губи 3-4л и няма как да се изкара от там пресича ли се с син концентрат.Син и жълт позволени ли са или да се мешат нали не е позволено шото незнам как да го сменя без да остане вътре от стария хем го промих 2пъти  с вода надухме системата от казанчето с въздух.Сложих син защото на жълтия не пишеше спецификацияМБ и сложих4.5концентрат МБ325.0 син и 1.5-2вода  пак ли съм згрешил с него  моля дайте съвет щото един казва едно втори само с син трябвало да се кара мерцедес направо незнам та даже на опаковката да не пише МБ може ли да се сипва щото намерих жълт италянски но не пишеше МБ спесификация, И да реша да зема жълт пак немога да измия напълно цялата система и ще е останал и от синия.Жълтия беше в Бош и го предлагаше марка YACCO притесняваме това да непрецакам водна помпа,лагери и другите му работи

28 Декември, 2012, 00:01:57
Отговор #9
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Не си е промил добре системата, аз ти писах какво да направиш, ако слагаш различен антифриз, но не си го направил.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!


28 Декември, 2012, 10:34:37
Отговор #10
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2012
  • Публикации: 60
  • Местонахождение: VARNA
  • Пол: Мъж
  • Трите льча завинаги
  • Репутация: +1
  • Автомобил: Mercedes c280
Като се пресече антифриза вижда ли се на парчали ли става самата течност някакви признаци

28 Декември, 2012, 13:53:47
Отговор #11
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2012
  • Публикации: 60
  • Местонахождение: VARNA
  • Пол: Мъж
  • Трите льча завинаги
  • Репутация: +1
  • Автомобил: Mercedes c280
Колеги не си копувайте син антифриз като този Италиани петроли пълни боклуци са на концентрат замръзна -22 стана на желе слагам си лонг лайф червен пак нека колегите карат с син

10 Декември, 2013, 00:09:28
Отговор #12
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Като се пресече антифриза вижда ли се на парчали ли става самата течност някакви признаци

Да, става на парцали.

Това са изискванията според Mercedes-Benz

Anticorrosion/antifreeze agents (Specification 325.0)   
 Anticorrosion/antifreeze agents (Specification 325.2)   
Anticorrosion/antifreeze agents (Specification 325.3)   
Anticorrosion/antifreeze agents (Specification 325.5)   
 Anticorrosion/antifreeze agents (Specification 325.6)
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum