Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Как да накарам машинката за заключване на вратите да спре да работи.  (Прочетена 9110 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

29 Ноември, 2012, 18:53:55
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Септ. 2012
  • Публикации: 92
  • Местонахождение: Гр. Пловдив
  • Репутация: 0
  • Автомобил: w202  M111.921 kW90

Здравейте колеги!
Аз карам w202 С180, колата е много запазена, сърцето ме боли че днес и спуках задната броня, но пиша за друг проблем.
От една година имам колата и с нея следния проблем: Задна лява врата се отключва когато е на кеф, а машинката, която се намира над десния заден калник(създаваща вакуум) непрекъснато работи. Правя логически извод, че някъде има място, от което издиша и затова работи постоянно машинката(колко е логическо това мислене...). Има 2 положения при, които нещата се променят:
1. Парното работи и машинката сякаш спира да вие така както иначе, но мисля, че много слабо пак си вие.
2. Карам 15-20 мин и машинката сякаш спира да вие така както иначе, но мисля, че много слабо пак си вие.
Искам съвет какво да правя.. Да разглобя ли вратата ? Къде да погледна ?


29 Ноември, 2012, 19:43:38
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравейте колеги!
Аз карам w202 С180, колата е много запазена, сърцето ме боли че днес и спуках задната броня, но пиша за друг проблем.
От една година имам колата и с нея следния проблем: Задна лява врата се отключва когато е на кеф, а машинката, която се намира над десния заден калник(създаваща вакуум) непрекъснато работи. Правя логически извод, че някъде има място, от което издиша и затова работи постоянно машинката(колко е логическо това мислене...). Има 2 положения при, които нещата се променят:
1. Парното работи и машинката сякаш спира да вие така както иначе, но мисля, че много слабо пак си вие.
2. Карам 15-20 мин и машинката сякаш спира да вие така както иначе, но мисля, че много слабо пак си вие.
Искам съвет какво да правя.. Да разглобя ли вратата ? Къде да погледна ?

Здравей колега, най-вероятно взима въздух отнякъде и затова работи постоянно. Вакум машинката(помпата) ти се намира в под дясната кора на багажника където ти е плафона - увита е в нещо като донапрен (като си застанал зад колата).
По този начин вакум машинката се товари постоянно като взима въздух от някъде.А щом е само тази врата е проблемна,  свали кората.
« Последна редакция: 29 Ноември, 2012, 19:45:17 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

30 Декември, 2012, 13:02:25
Отговор #2
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

09 Януари, 2013, 20:45:14
Отговор #3
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Ян. 2013
  • Публикации: 2
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: CDI 220 Coupe W 203
Здравейте колеги. Моят Mercedes е W 203 и имам същия проблем, а може и машинката да е счупена. От къде да купя втора употреба. Ако знаете някой такъв на части Моля пишете. Предварително БЛАГОДАРЯ. 
Поздрави,
Любо

09 Януари, 2013, 21:09:14
Отговор #4
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравейте колеги. Моят Mercedes е W 203 и имам същия проблем, а може и машинката да е счупена. От къде да купя втора употреба. Ако знаете някой такъв на части Моля пишете. Предварително БЛАГОДАРЯ. 
Поздрави,
Любо

Добре дошъл колега LuboLL, не се знае при теб какъв е проблема, но втора ръка части единствено от морга. Затова свали кората и виж най-добре.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!


09 Януари, 2013, 22:32:08
Отговор #5
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Ян. 2013
  • Публикации: 2
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: CDI 220 Coupe W 203
Така ще се наложи да направя.
Благодаря за отговора!

27 Юни, 2013, 19:25:56
Отговор #6
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Септ. 2012
  • Публикации: 92
  • Местонахождение: Гр. Пловдив
  • Репутация: 0
  • Автомобил: w202  M111.921 kW90
Колеги подлудява ме тоя звук. Цяла зима го нямаше(когато парното работи, но сега..) и сега пак почна да ми "пее" отзад. ИЗДИВЯВАМ. Ако някой разбира да даде акъл - черпя възрастна ракия.. и какво ли още не.
За мераклии да ремонтират- черпя, асистирам и т.н.

28 Юни, 2013, 10:39:57
Отговор #7
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравей,

виж си вакумите, има някъде спукване и затова вакум машинката се товари като взима въздух от някъде( намира зад дясната кора в багажника). След заключване на вратите трябва да работи не повече от 3 до 5 сек.Свали корите на тази врата и виж.
« Последна редакция: 28 Юни, 2013, 11:04:35 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

28 Юни, 2013, 11:43:10
Отговор #8
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Септ. 2012
  • Публикации: 92
  • Местонахождение: Гр. Пловдив
  • Репутация: 0
  • Автомобил: w202  M111.921 kW90
Здравей,

виж си вакумите, има някъде спукване и затова вакум машинката се товари като взима въздух от някъде( намира зад дясната кора в багажника). След заключване на вратите трябва да работи не повече от 3 до 5 сек.Свали корите на тази врата и виж.

Кога искаш да го направим ?

28 Юни, 2013, 14:23:46
Отговор #9
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Юни 2011
  • Публикации: 286
  • Местонахождение: Пловдив
  • Пол: Мъж
  • The Best Or Nothing
  • Репутация: +4
  • Автомобил: Mercedes E200 coupe,1995-та,М111.940
Е,ако си бях в Плд,веднага щях да дойда,много ми се разглобява!  tongue
Едно желание,една мечта-Mercedes Benz


28 Юни, 2013, 15:04:52
Отговор #10
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Септ. 2012
  • Публикации: 92
  • Местонахождение: Гр. Пловдив
  • Репутация: 0
  • Автомобил: w202  M111.921 kW90
Е,ако си бях в Плд,веднага щях да дойда,много ми се разглобява!  tongue
Добре, Началника ще седи ти ще разглобяваш аз ще помагам..... и бутилка ракия за откривателя на проблема.... кога ???

28 Юни, 2013, 22:47:57
Отговор #11
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Добре, Началника ще седи ти ще разглобяваш аз ще помагам..... и бутилка ракия за откривателя на проблема.... кога ???

Тази седмица със сигурност няма да стане, а другата от средата нататък.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum