Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Нехарактерн шум на мотора  (Прочетена 19376 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

28 Ноември, 2012, 16:56:01
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2012
  • Публикации: 2
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: c-180

Така съм го купил преди 2 години, но вече му се вслушвам все повече. На празен ход се чува много необичайно потракване в предната част на мотора. Прилича по честота на тракането на колелетата на влака, а по плътност на звука е като основен лагер. Чува се и при свален ремък. Като че ли е нещо свързано с веригата, но звукът хич не ми прилича да е от верига, като правя аналогия с шумовете на ладовите двигатели от едно време.


29 Ноември, 2012, 20:29:53
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 217
  • Репутация: +8
За разлика от касовия двигател на тоя не трябва да му натягаш веригата. Просто трябва да я смениш когато трябва. А след като знаеш лагер как звучи защо се чудиш какво е? Напълно е възможно да ти е разтегната веригата и буталата да застигат клапаните. Пък и така като чета няма да мога да ти дам отговор точно от къде е този шум. Може да е от много неща.

18 Юни, 2013, 10:36:22
Отговор #2
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2012
  • Публикации: 2
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: c-180
Колеги,
Намерих си причината и отстраних дефекта. Оказа се, че проблема е в обтегача. Замених го със стар, втора употреба, уж само за проба и двигателя млъкна... Сега сякаш съм с нов двигател. За мое голямо съжаление ще отбележа фрапиращата некомпетентност на сервиза на Балкан Стар. Взеха ми 106 лева за диагностика и нищо-според тях трябваше да си сменя веригата. Даже не знам как са поставили диагнозата, след като не си бяха направили труда да отворят капака на мотора. Ако го бяха направили и бяха проверили разтягането на веригата, щяха да установят, че е като нова. Това установих сам-отворих го, видях състоянието й и реших, че смяната е безсмислена. Не знам дали вие сте опирали до тях и какви са ви впечатленията, но на мен това ми бе първи и последен път.

18 Юни, 2013, 11:05:25
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравей колега,

радвам се да чуя, че проблема е разрешен. ok За "Балкан Стар" има доста отрицателни отзиви, но в интерес на истината има и доволни - малко са и то най-вече от пловдивския клон.

Поздрави!
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

03 Юли, 2013, 23:25:38
Отговор #4
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Дек. 2011
  • Публикации: 3
  • Местонахождение: BURGAS
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: C220CDI
Вече 2 години  карам  Ц220ЦДИ .Но миналата седмица се появи нехарактерен шум на мотора .Ходих при няколко майстора всеки казва различно .В Дарсауто ми казха лагер на коляновия вал,демферна шайба ,алтернаторна шайба .При един майстор свалихме ремъка но шума си остана.Сега мисля първо да сменя маслото(Кастрол магнетик) и да пробвам  масло на Мерцедес.Шума е едно тракане на ниски обороти е много малик а когато карам на високи обороти и честотата се увеличава пропорционално на оборотите.
Накой ако е имал проблема  моя да пише  как го е остранил.


04 Юли, 2013, 11:49:36
Отговор #5
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 217
  • Репутация: +8
Въздух в нафтата или дюза. Ако е лагер на ниски няма да го има. Възможно е и да е повдигач но тракането е тънко и на средни обороти би трябвало да се губи...

04 Юли, 2013, 23:08:17
Отговор #6
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Дек. 2011
  • Публикации: 3
  • Местонахождение: BURGAS
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: C220CDI
Дюзите са проверени не е от тях.Не разбрах за въздуха  в нафтата.Но колата като вървене и палене няма проблем.Ще се опитам да кача запис на шума .Днеска смених маслото но промяна няма .

12 Септември, 2013, 14:54:33
Отговор #7
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Юли 2013
  • Публикации: 5
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes C200 kompressor 1998
Сега мисля първо да сменя маслото(Кастрол магнетик) и да пробвам  масло на Мерцедес.
Добре си се ориентирал колега. Малко е скъпичко, но при мен двигателя мърка след смяната с такова масло.
newbielink:https://www.google.bg/search?q=castrol+magnatec+5w40&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=MasxUvu3MILctAad_oHoDg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=933&dpr=1#facrc=_&imgdii=_&imgrc=NruJxwfIapLTJM%3A%3BgLSxc11Q4P6NaM%3Bhttp%253A%252F%252Fcardepo.net%252Fimage%252Fcache%252Fdata%252FCastrol%252F_5w40_magnatec_5l-640x480.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fcardepo.net%252Findex.php%253Froute%253Dproduct%252Fproduct%2526product_id%253D155%3B640%3B480 [nonactive]



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum