Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Висок разход на бензин W124 200E  (Прочетена 7619 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

13 Октомври, 2012, 14:07:15
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Окт. 2012
  • Публикации: 1
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes Benz W124 200E

Здравейте колеги имам един проблем,много ми е висок разхода на гориво 12 на 100км бензин с двигател М102 963 2.0 118 коня без ламбда и катализато, от какво може да се дължи това?Сменил съм свещите дистрибуторната капачка и палеца!Колата си върви перфектно само изключение има когато я напече слънце иска повече задържане на стартера и като запали не държи обороти и след 20 секунди се оправя,а като е хладно сутрин пали с почукване на ключа за 2 секунди?Благодаря!


19 Октомври, 2012, 21:21:53
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравейте колеги имам един проблем,много ми е висок разхода на гориво 12 на 100км!

Добре дошъл колега MB-W124, този разход вярвам, че е в градски условия. Ако е в град като София...изобщо не търси причината в колата. Гледам сменил си най-важните работи.  Да ти мирише на неизгорял бензин като застанеш зад колата? Този мотор беше с механична инжекция и за жалост няма диагностични апарати за тях в България. Най-вероятно имаш проблем с износването на плунжера.

Виж тази тема на колегата: https://mercedes-bg.info/index.php?topic=405.30
« Последна редакция: 19 Октомври, 2012, 21:29:31 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

04 Февруари, 2013, 01:04:23
Отговор #2
  • VIP -подпомагащ форума
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2011
  • Публикации: 118
  • Местонахождение: Несебър
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +12
    • instalaciqmb
  • Автомобил: W124 200E-16
Добре дошъл колега MB-W124, този разход вярвам, че е в градски условия. Ако е в град като София...изобщо не търси причината в колата. Гледам сменил си най-важните работи.  Да ти мирише на неизгорял бензин като застанеш зад колата? Този мотор беше с механична инжекция и за жалост няма диагностични апарати за тях в България. Най-вероятно имаш проблем с износването на плунжера.

Виж тази тема на колегата: https://mercedes-bg.info/index.php?topic=405.30


Има такива уреди аз имам такъв :) И един мой приятел преди няколко месеца си купи 124-ка със същия мотор и преди да я купи и направихме диагностика.Диагностичната букса трябва да е 8-пинова.И отделно трябва да имаш и 9 пинова букса която е на калника до управляващото устройство. 9-пинова се диганостицира от 3-пин и се използва малко по скъп мултицет който има HZ DUTY бутон виж тука има и видео http://diagnostikamb.alle.bg/%D0%B4%D0%B8%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/ И от 8-пиновата можеш да получиш информация ако нещо не ти е наред има инфо из нета за диагностика чрез свето диод.Виж как става направи я  и ми кажи кои номера грешки имаш.Понеже имам кодовете който получих към уреда и съвпадат с тези който се правят с светодиод.И ще ти кажа какво означават.Но ако е в градски условия този разход не е голям :)

04 Февруари, 2013, 07:09:40
Отговор #3
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +15
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Този разход е съвсем нормален за градски условия. Ако не се лъжа и по книжка го дават някъде там.
А относно буксите - наскоро по видях, че се продават конвертори от 9-пинови към OBD.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum