Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Десени габарити и осветление табло  (Прочетена 14255 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

27 Юли, 2012, 21:08:32
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Юли 2012
  • Публикации: 11
  • Местонахождение: Велико Търново
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W202 C220 1998г. комби

Здравейте колеги не намерих проблем подобен на моя и реших да пусна тема. Колата е С220 D комби W202T. Проблема е че ми гори 24 предпазител а без него нямам десни габарити и осветление на таблото,странно е че когато оставя ключа за фаровете на позиция 0 и сложа този предпазител след това мога да дам на десни паркинг светлини и няма проблем но дам ли на габарит "всичко свърши" . Пробвах да махна всички крушки на габаритите даже и задните светлини ги откачих от буксите но нищо......


28 Юли, 2012, 15:25:59
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравейте колеги не намерих проблем подобен на моя и реших да пусна тема. Колата е С220 D комби W202T. Проблема е че ми гори 24 предпазител а без него нямам десни габарити и осветление на таблото,странно е че когато оставя ключа за фаровете на позиция 0 и сложа този предпазител след това мога да дам на десни паркинг светлини и няма проблем но дам ли на габарит "всичко свърши" . Пробвах да махна всички крушки на габаритите даже и задните светлини ги откачих от буксите но нищо......

Някъде със сигурност имаш оголена изолация на плюсовия кабел, която ти дава на късо. В предишната ти тема, ти бях дал подробна ел. схема на която може да си види точно как е . Виж кабелите  на задния номер да не би те дават проблем.
« Последна редакция: 28 Юли, 2012, 15:33:59 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

28 Юли, 2012, 16:47:34
Отговор #2
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Юли 2012
  • Публикации: 11
  • Местонахождение: Велико Търново
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W202 C220 1998г. комби
Ами и там гледах но уви.... Трябва ли да отворя бандажа на цялата инсталация или има някой по-интелегентен начин :) а м/у другото имам време защото ми замина помпата на сервото  :brick:

28 Юли, 2012, 17:19:24
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Ами и там гледах но уви.... Трябва ли да отворя бандажа на цялата инсталация или има някой по-интелегентен начин :) а м/у другото имам време защото ми замина помпата на сервото  :brick:

Георги ти направо си железен!  ok Тази кола при теб ли взе така да си показва проблемите или така си е взел?
Добре е да видиш на схемата, кой са всичките консуматори  към този бушон. След като знаеш кой са, на принципа на елеминиране, и накрая вече като знаеш къде е проблема, може и без да разбандажираш.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

28 Юли, 2012, 18:39:17
Отговор #4
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Сега като върна времето малко назад...имаше колега подобен проблем като твоя и се оказа в сгъвката на багажника, то там  е май е най-нормално да даде проблем след толкова години, а пък и твоята е била и такси...смисъл този багажник се отварял и затварял доста често. Търси там проблемния кабел.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!


29 Юли, 2012, 13:54:08
Отговор #5
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Юли 2012
  • Публикации: 11
  • Местонахождение: Велико Търново
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W202 C220 1998г. комби
Георги ти направо си железен!  ok Тази кола при теб ли взе така да си показва проблемите или така си е взел?
Добре е да видиш на схемата, кой са всичките консуматори  към този бушон. След като знаеш кой са, на принципа на елеминиране, и накрая вече като знаеш къде е проблема, може и без да разбандажираш.
От миналата година септемвири месец я купи баща ми и от около месец насам като почна да се разпада направо съм се хванал в чудо даже и гърнето ми падна както си карах  laf хванал съм се в чудо ама поне обичам да си човъркам че ми намира как да си оползотворявам времето  smiley-mb

29 Юли, 2012, 14:29:21
Отговор #6
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Юли 2012
  • Публикации: 11
  • Местонахождение: Велико Търново
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W202 C220 1998г. комби
И на багажника не е нз. вече какво да правя иначе за този предпазител ми дават - Head lamp washer system (opt.); Parking/tail light(right),SMR; не ми работят десните габарити, осветлението на таблото и зумера за забравени фарове поне това съм забелязал засега ама немога да я подкарам че още не съм си намерил помпа за хидравликата  laf

29 Юли, 2012, 14:34:37
Отговор #7
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
И на багажника не е нз.

Здравей, ти само крушките ли видя или свивката на кабелите през капака на багажника?
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

31 Юли, 2012, 10:12:06
Отговор #8
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Юли 2012
  • Публикации: 11
  • Местонахождение: Велико Търново
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W202 C220 1998г. комби
Смъкнал съм корите около багажника (отзад в ляво минава снопа), на крушките какво да им гледам :) няма всичко е наред там незнам къде да го търся този проблем вече ...

31 Юли, 2012, 10:46:56
Отговор #9
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Смъкнал съм корите около багажника (отзад в ляво минава снопа), на крушките какво да им гледам :) няма всичко е наред там незнам къде да го търся този проблем вече ...

Погледни го този сноп кабели  добре, да не би да има с липсваща изолация.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!


31 Юли, 2012, 19:03:33
Отговор #10
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Юли 2012
  • Публикации: 11
  • Местонахождение: Велико Търново
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W202 C220 1998г. комби
Някъде със сигурност имаш оголена изолация на плюсовия кабел, която ти дава на късо. В предишната ти тема, ти бях дал подробна ел. схема на която може да си види точно как е . Виж кабелите  на задния номер да не би те дават проблем.
Колега от онези схемички къде се намира този конектор X1-X18 Штеккерное соединение. Внутреннее пространство/жгут проводов к задним габаритным фонарям 18F 24H .То май само там остана и онова реле ли е какво е А1 r1. Незнам вече къде да гледам ядосах се днес и отрязах кабела на осветлението на заднич номер още в купето така че не е в згъвката проблема, май ще се наложи да разпилявам табло и централната конзола да видя някъде осветлението да не е ...

06 Август, 2012, 18:17:22
Отговор #11
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Юли 2012
  • Публикации: 11
  • Местонахождение: Велико Търново
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W202 C220 1998г. комби
На този предпазител има някакво съкращение SMR някой има ли идея какво е това....

06 Август, 2012, 20:43:40
Отговор #12
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
На този предпазител има някакво съкращение SMR някой има ли идея какво е това....

24 15a blue
Head lamp washer sys
License plate illumination
Parking / tail light right, SMR
SMR  Side marker reflectors









<a href="https://www.youtube.com/watch?v=V1BHtK6iV2E" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=V1BHtK6iV2E</a>
« Последна редакция: 06 Август, 2012, 21:01:02 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!



Сподели темата


 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum