Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: телефон -блутут ц230 2006  (Прочетена 19888 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

24 Юли, 2012, 20:58:00
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Юли 2012
  • Публикации: 9
  • Репутация: 0
  • Автомобил: mercedes c 230 sport

Здравейте колеги имам подготовка за телефон ц230 2006г.,но нямам никаква идея какво да правя за да си включа GSM-ма.На таблото ми изписва NO PHONE .Ако знаете за какво става вапрос помагайте.Благодаря ви предварително.


24 Юли, 2012, 23:44:41
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравейте колеги имам подготовка за телефон ц230 2006г.,но нямам никаква идея какво да правя за да си включа GSM-ма.На таблото ми изписва NO PHONE .Ако знаете за какво става вапрос помагайте.Благодаря ви предварително.

Здравей колега nikmi, искаш да пуснеш вградения си телефон или външен през блутут ?
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

25 Юли, 2012, 07:28:26
Отговор #2
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Юли 2012
  • Публикации: 9
  • Репутация: 0
  • Автомобил: mercedes c 230 sport
Здравей Bogo,благодаря за вниманието,купих си колата и живея във Флорида,тук няма кого да питам а в сервиз на мерцедес не ми се ходи защото цените са им ненормални.Колата ми е 230 спорт 2006г.без навигация,имам някаква подготовка за тел.значи имам бутон на волана и на таблото вдясно под касетофона.когато ги натисна на диспея на таблото ми изписва че нямам тел.NO PHONE,и аз незнам какво да направя,имам GSM Motorola i Iphone ,но и двата немога да ги свържа с блутута на колата ,нещо липсва но незнам какво,ще се радвам ако можеш да ми помогнеш,дано да съм ти обяснил правилно проблема,  Поздрави   Николай

25 Юли, 2012, 12:24:59
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравей Bogo,благодаря за вниманието,купих си колата и живея във Флорида,тук няма кого да питам а в сервиз на мерцедес не ми се ходи защото цените са им ненормални.Колата ми е 230 спорт 2006г.без навигация,имам някаква подготовка за тел.значи имам бутон на волана и на таблото вдясно под касетофона.когато ги натисна на диспея на таблото ми изписва че нямам тел.NO PHONE,и аз незнам какво да направя,имам GSM Motorola i Iphone ,но и двата немога да ги свържа с блутута на колата ,нещо липсва но незнам какво,ще се радвам ако можеш да ми помогнеш,дано да съм ти обяснил правилно проблема,  Поздрави   Николай


Здравей  Ники, за да си сигурен, че имаш такава система отвори жабката на подлакътника и виж дали мига синьо вътре, ако мига значи ти трябва пин кода на блутут системата, а те са няколко  за Мерцедес. Ако във въпросната жабка не мига синьо, но има подготовка за син зъб то ще видиш един странен куплунг, покрит с капаче.







Настройване на блутут системата.

1. Включете високоговорителя.
   2. Изключете активния мобилен телефон.
   3. Натиснете Bluetooth клавиша, докато ИД на цвят не започне да мига и не чуете продължителен силен сигнал.
   4. Натиснете и задръжте Бутона за набиране и Бутона за заглушаване на звука едновременно.
   5. Високоговорителят е изключен и предишните настройки са изчистени.
слес което
   1. Включете Bluetooth в телефона
   2. Включете високоговорителя. ИД на цвят сега мига, което показва режим на свързване.
   3. Изберете ИД на цвят, който искате да ползвате за телефона си, като натискате няколко пъти Bluetooth клавиша.
   4. В телефона потърсете ново Bluetooth устройство
   5. Изберете високоговорителя в списъка с намерени устройства.
   6. Ако трябва да въведете парола, паролата по подразбиране е '0000'.
   7. Устройствата вече са свързани.

Другия вариант да си закупиш едно ново устройство което безпроблемно ще ти работи за всички модели телефони има и китайски варианти на още по-ниска цена.
ViseeO MB-2 (formerly MBU2000) UHI Bluetooth for Mercedes Benz
http://www.comandonline.co.uk/ViseeO-MB-2-formerly-MBU2000-UHI-Bluetooth-for-Mercedes-Benz.html?page=1
« Последна редакция: 25 Юли, 2012, 12:37:54 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

25 Юли, 2012, 19:20:05
Отговор #4
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Юли 2012
  • Публикации: 9
  • Репутация: 0
  • Автомобил: mercedes c 230 sport
Здравей Бого,сега нещата сами малко по ясни,когато отворя капака на подлакатника вътре е празно,но мисля че има следи от слушалка или блутут който е бил там и някой се постарал да го вземи преди да ми продадат колата.След това отварям второто ниво на подлакатника и там на дъното има капак със винт,Развивам,свалям капака и виждам кабели ,може би ми трябва само това което стои в парвото ниво, ето и няколко снимки които направих,вече със сигурност можеш да ми кажеш какво точно ми трябва. Благодаря за вниманието.


25 Юли, 2012, 22:40:06
Отговор #5
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Доколкото разбрах нямаш адаптер в колата ти? Без него няма как да стане.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

25 Юли, 2012, 22:47:38
Отговор #6
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Юли 2012
  • Публикации: 9
  • Репутация: 0
  • Автомобил: mercedes c 230 sport
 ok,прати ми някакви снимки на този адаптер и информация как да го монтирам ,аз ще се опитам да си го купя по интернет  clap

25 Юли, 2012, 22:57:38
Отговор #7
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Юли 2012
  • Публикации: 9
  • Репутация: 0
  • Автомобил: mercedes c 230 sport
Да намерих го и видях какво ми липсва ще го купя само ми кажи как да го инсталирам clap clap

26 Юли, 2012, 22:10:53
Отговор #8
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Да намерих го и видях какво ми липсва ще го купя само ми кажи как да го инсталирам clap clap
Кабел има ли?
Липсва ти адаптера, но можеш да си вземеш и друг да е съвместим с повечето устройства, а не само с Нокиа и Сименс(както е оригиналния).
« Последна редакция: 27 Юли, 2012, 00:36:17 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

19 Септември, 2013, 00:19:43
Отговор #9
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Септ. 2013
  • Публикации: 1
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: C230
Здравейте,

аз притежавам същият модел C 230 2006 година и след като си купих блутут А 204 820 0535, разбрах, че липсва адаптера за свързване към аудиосистемата.

Може ли в България да се намери адаптер или преходник с който да си включа блутут-а към аудиосистемата?
« Последна редакция: 19 Септември, 2013, 00:49:19 от Alexander »



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum