Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Проблемче с паленето на загрят мотор  (Прочетена 7875 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

23 Април, 2012, 13:32:52
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Май 2011
  • Публикации: 35
  • Пол: Мъж
  • The best or nothing-Mercedes Benz
  • Репутация: 0
  • Автомобил: 200 TE

Здравейте
Имам следния проблем:като е студена колата пали без проблем.В момента работи само на бензин имала е газ но аз така си я купих само на бензин.преди време имах и други проблемми с паленето.тогава се оказа че е този гумен маншон под инжекциона(направо беше на решето.но като го смених и се оправи-нямаше проблеми зимата с паленето,а сега като се позатопли и има затруднения с паленето,дори като позагрее малко и оборотите ми се вдигат до 1000.Гледах че има и рдуга тема тука във форума но става въпрос за 190ка.знам че са същите моторите ама все пак питам ако на някой му идва на акъла нещо по ново какво може да е това нвщо нека да сподели.друго е че имам доста висок разход на гориво направо ме убива финансово тази кола.градско ми дава разход към 17/100 и извънградско 12/100 при 90-100км/ч.Благодаря ви предварително за помоща.
" Siempre digo la verdad, incluso cuando miento digo la verdad. Al Pacino (El precio del poder) "


23 Април, 2012, 15:52:21
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравей колега. Колата ти мудна ли е при рязко подаване на газ?  Този повишен разход кога се появи , със трудното палене или е още от преди? И виж тази тема, не знам дали си е видял https://mercedes-bg.info/index.php?topic=405.0.

П.С. Темата ти е преместих тук в "Общи проблеми и ремонти" няма място в раздел "Поправи си сам" там е за готови модификации - решения. Поздрави! ok
« Последна редакция: 23 Април, 2012, 15:55:20 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

24 Април, 2012, 09:36:48
Отговор #2
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Май 2011
  • Публикации: 35
  • Пол: Мъж
  • The best or nothing-Mercedes Benz
  • Репутация: 0
  • Автомобил: 200 TE
Хм ами четох я тази тема , но не ми стана много ясно как човека се е справил с проблема.Направо ми иде да сменя двигателя с дизелов.Относно това за паленето ми први проблема сега от както времето е по топло.Бях чел някъде за някакви температурни датчици-възможно ли е от това да е проблема?за това дали е мудна-да.Има едно забавяне някакси преди да се изстреля.Абе не е добре нещо и така ми го казват и по сервизите и никой неиска да се захване с моята кола.
" Siempre digo la verdad, incluso cuando miento digo la verdad. Al Pacino (El precio del poder) "

24 Април, 2012, 10:02:34
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Хм ами четох я тази тема , но не ми стана много ясно как човека се е справил с проблема.Направо ми иде да сменя двигателя с дизелов.Относно това за паленето ми први проблема сега от както времето е по топло.Бях чел някъде за някакви температурни датчици-възможно ли е от това да е проблема?за това дали е мудна-да.Има едно забавяне някакси преди да се изстреля.Абе не е добре нещо и така ми го казват и по сервизите и никой неиска да се захване с моята кола.


Износен плунжер и колата се дави от гориво.



Големия разход на бензин и мудността на колата е възможно да се дължи на ламба сонда. Свещи кабели прегледал ли си?
 


Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

24 Април, 2012, 11:01:18
Отговор #4
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Май 2011
  • Публикации: 35
  • Пол: Мъж
  • The best or nothing-Mercedes Benz
  • Репутация: 0
  • Автомобил: 200 TE
Добре де ясно плунжер ли там как се казва точно незнам ама аз до колкото разбирам това е някаква част която така сама не се продава.и там има ли триене при тази част че да се износи?Няма ли някакви сегментчета или де да знам.а и ми се струва доста сложно това за разглобяване.аз ако се хвана да го разглобявам всичко това по този начин със сигурност ще намеря доста излишни неща тоест
после няма да мога да го сглобя пак така и ще стане още по голяма беля.
" Siempre digo la verdad, incluso cuando miento digo la verdad. Al Pacino (El precio del poder) "


24 Април, 2012, 11:05:14
Отговор #5
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Добре де ясно плунжер ли там как се казва точно незнам ама аз до колкото разбирам това е някаква част която така сама не се продава.и там има ли триене при тази част че да се износи?Няма ли някакви сегментчета или де да знам.а и ми се струва доста сложно това за разглобяване.аз ако се хвана да го разглобявам всичко това по този начин със сигурност ще намеря доста излишни неща тоест
после няма да мога да го сглобя пак така и ще стане още по голяма беля.
Да, има триене и съответно и износване. Не се продава като резервна част, а целия инжикцион - механичен е на цената от 3хил.лв  doh doh
По възможностите на инструменталчик виртуоз да го изработи, доста прецизна изработка е. 
Виж свещите и кабелите първо и ламба сондата.
« Последна редакция: 24 Април, 2012, 11:08:32 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

24 Април, 2012, 11:29:47
Отговор #6
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Май 2011
  • Публикации: 35
  • Пол: Мъж
  • The best or nothing-Mercedes Benz
  • Репутация: 0
  • Автомобил: 200 TE
Ама това е абсурдно една част да струва повече от колата ми.Виж сега какво намерих и дали ще ми свърши работа. newbielink:http://www.ebay.com/itm/Mercedes-Fuel-Distributor-Bosch-0438101026-Fits-190e-2-3-EHA-Included-/190669475850?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2c64c9500a&vxp=mtr [nonactive]
" Siempre digo la verdad, incluso cuando miento digo la verdad. Al Pacino (El precio del poder) "

24 Април, 2012, 11:33:14
Отговор #7
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Ама това е абсурдно една част да струва повече от колата ми.Виж сега какво намерих и дали ще ми свърши работа.http://www.ebay.com/itm/Mercedes-Fuel-Distributor-Bosch-0438101026-Fits-190e-2-3-EHA-Included-/190669475850?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2c64c9500a&vxp=mtr


Виж твоя номер дали отговаря на същия.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

24 Април, 2012, 13:27:44
Отговор #8
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Май 2011
  • Публикации: 35
  • Пол: Мъж
  • The best or nothing-Mercedes Benz
  • Репутация: 0
  • Автомобил: 200 TE
номера е същия ама да не си остане проблема същия.сега преди малко ходих до колата и до стъпковото моторче има нещо като кранче малко.завъртях го малко и се нормализираха оборотите.после я угасих
изчаках малко (и беше вече позагряла) и врътнах да паля пак-запали ,кибрит.малко се зарадвах едва ли съм успял да премахна проблема ама поне за малко ще имам мира
" Siempre digo la verdad, incluso cuando miento digo la verdad. Al Pacino (El precio del poder) "

25 Април, 2012, 22:42:40
Отговор #9
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +3
Чувал съм, че и от верига става така
Ма дано си оправил нещата


07 Май, 2012, 08:39:52
Отговор #10
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Май 2011
  • Публикации: 35
  • Пол: Мъж
  • The best or nothing-Mercedes Benz
  • Репутация: 0
  • Автомобил: 200 TE
И какъв може да  е проблема във веригата?Да не е прескочила зъб ли ?
" Siempre digo la verdad, incluso cuando miento digo la verdad. Al Pacino (El precio del poder) "

08 Май, 2012, 21:41:48
Отговор #11
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +3
И какъв може да  е проблема във веригата?Да не е прескочила зъб ли ?
Била се разтегляла малко и езмествала леко фазите - така ми го обясняваха някъде



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum