Свободна зона > Правна помощ

Какви са правомощията на домоуправителя при наводнено жилище?

(1/2) > >>

Bogo®:

На скоро в един от апартаментите беше спукана меката връзка на пералнята и бяха наводнени три апартамента надолу.
Лошото е... doh че съм домоправител (по пренуда), лично аз в този случай нищо не мога да направя(поне така мисля), но дали е така. thinking
Защото потърпевшата вече започва да ми писва от нея(постоянно ме тероризира, да беше по-млада... biggrin), а собствениците на въпросния апартамент и отказаха да и заплатят нанесените щети. Лично говорих с тях и ми казаха, че причината за техния  отказ е  лошото и отношение.
Посъветвах е да си търси правата по съдебен път.
Въпроса ми е , дали правомощията са ми до тук ?

Vladek:
Като цяло ...никакви правомощия нямаш и си господин ...Никой
На никой нищо не можеш да кажеш или да го накараш да направи нещо полезно
Нито си властоимащо лице, нито си правораздаващо лице, нито си и изпълнителна власт нито си ...нищо
Само сметките събираш и еветуално можеш да свикаш събрание
Водиш домовата книга и ходиш до ключаря да вадиш ключове, за тия, които са ги загубили
Забавих ...разправяш се и асансьора и с всички които минават през входната врата та чак до покрива
Нали се сещаш, че и домофона на входа е в твоят ресор welldone, барабар със звънците
Естествено никой не е доволен от теб и всички си го изкарават на теб,и това е при положение, че успееш по някакъв начин да накараш хората да дойдат на събрание(освен с оръжие)
Па накрая и да ти се оттепат едно хубаво и ...тамън
Събранието, ако те упълномощи, можеш да си загубиш времето да обикаляш като ненормален по институциите без никаква файда
Бе какво да ти кажа ....кръгла-непоръбена ..."0"
Грозничко го описах, ма е крайно време да назовеме нещата в истиската си същност

Bogo®:
И аз така си мисля, че правата ми като домоуправител са до тук, а по нататък е съда, да реши кои прав кои крив.

Тази съседка си мисли сигурно , че трябва да хвана собственика - виновник, да го съблека гол,  да му удара някои друг камшик, след което да му дойде акъла, че трябва да и направи ремонта.
Не става така, ама е упорита и аз съм и мишената сега, защото собственика живее на друго место.

Vladek:
Ма кажи и да си намери оният човек, да му извие вратът и да не те занимава теб
Па той и е удавил апартаментурата - не ти
Неговата тръба тече - не твойта
Ти какво общо имаш тук освен и на двамата да им теглиш по една, та да не се чувства пренебрегнат некой от тях rolling_on_the_floor
Пък и ти какъв си и на двамата - ни стринка, ни вуючо music-mb
 beer
(баси, на българина все некой друг му е крив, той никога в нищо не е отговорен и за нищо не е длъжен)

Bogo®:
Ти мани ще вземе накрая да стане някаква, точно като написах втория пост ми звъни отново и ме пита;
ти знаеш ли, че има квартирант, записал ли се е в домовата книга, ще отида да обадя в полицията та да глобят собственика doh doh оня избщо няма да го глобят, а моя милост ще го отнесе. doh
 ще дойде районния инспектор  ще ми напише глобичка по чл. еди кои си , че аз като домоуправител не съм го записал, и този човек, който даже май не знае за какво става въпрос, та взех и го записах.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия