Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Решен проблем със светването на лампата на ръчната спирачка  (Прочетена 6833 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

12 Декември, 2011, 00:28:13
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180

Преди известно време ми светна лампата  за ръчната спирачка в движение, но за секунда може би, помислих си че не съм e дръпнал добре ръчната, но зумера не изписка.  :surprised:



Оставих така нещата, изобщо не си го вкарах, като проблем. След няколко дена пак на един "хубав" път и то в центъра на града пак ми светна за няколко метра няколко пъти, през интервал, хммм викам си, тук нещата се задълбочават...преди  месец бях гледал задните накладки, но  бяха наполовина, та изобщо не си помислих, че  те  са причината и взех да търся другаде проблема, погледнах казанчето за спирачната течност, но беше малко под половината, да нямам теч  на спирачната течност(но пък в казанчето ще падне нивото), ще ми пропадне крака на спирачката, да ама не, всичко си работи на отличен, помпата на съединителя да е проблема, трудно ще  включвам  скорости, да но и там проблем никакъв. Реших да действам както  колегите Владек Антон и Шарки,  ме посъветваха (за което им Благодаря  thank_you2) да долея малко спирачна течност 50 грама(задължително е да се спази  DOT-а  на спирачната  течност, беше малко под половината в казанчето) и да следя как е положението, направих това и вече 4 ден карам без да е светнала, но скоро ще трябва да сменя задните накладки, знам, че мога да изкарам още доста, но със спирачките ни ми минава и през акъла да правя комромис.
Та, ако ви светне лампата за ръчната в движение и няма зумер е възможно да имате сходен проблем. welldone
« Последна редакция: 12 Декември, 2011, 10:07:56 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!


13 Декември, 2011, 15:49:21
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1555
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Преди време: С 180, W202!
  • Репутация: +12
Хубаво е да се споделят проблемите и как са решени. Щото човек не знае кога, нещата може да се преодолеят по супер лесен начин, а само си хаби нервите и се притеснява.
Въпреки, че не е за спирачната течност, да споделя и аз. Преди време ми светна лампата за антифриза, въпреки, че казанчето беше пълно. Един колега ми каза, да съм долял течност за чистачки в казанчето за чистачките. Макар за течността за чистачки да има отделна лампа, когато долях в него, лампата касаеща антифриза изгасна. Вече доста време не съм доливал течност за чистачки и въпреки това лампата на антифриза не е светила, но ето, че противно на общата техническа логика и основните познания за МБ, проблема се реши именно така.
:bow:    :bow:    :bow:    
:bow:    :bow:    :bow:       Mercedes-Benz-move
:bow:    :bow:    :bow:



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum