Джипове, Ванове и Други > Мерцедес G класа

G класа

(1/2) > >>

Александър Няголов:

Харесвам този джип много като визия и шаси.
За различните видове мотори който слагат нямам информация.
Нужна ми е информация от компетентни хора с опит.
За това правя тази анкета.
Благодаря предварително на всички който ще кажат своето мнение.

Dydo:
То има различни критерии, поради които да се оформи мнение, за най-добър. Най-добър от гледна точка на здравина, от гледна точка на мощност, от гледна точка на икономичност, най-евтин за поддръжка, от гледна точка на оптималното между изброените и т.н. Например за човек, който не го еня разхода, но държи на мощността, ще ти каже 500. Друг ще ти каже някакъв дизел и т.н. Плюс това за по-нова кола ли става дума и т.н.

Александър Няголов:
Човече направи си избора ако искаш , и след тово се обоснови защо си го направил.
Аз точно това търся с тази анкета , да провокирам възможно най много и разнообразни
мнения.
А за теб специално ще конкретизирам:
лесен за поддържка  thank_you2

M23J:
Колега като гледам си изброил само различни двигатели, а не конкретни модели Г-класи по година. Под 'лесен за поддръжка' не знам какво точно имаш предвид - сам ли ще го поддържаш или в сервиз? Ако мислиш да си го правиш сам, по-добре някой по-стар без много електроника.
Дидо ти е казал - 5 литворият V8 се е доказал в достатъчно модели на МБ досега. Ако не търсиш мощност може да се ориентираш към дизеловите, но пък те според мен са по-сложните за поддръжка като се има предвид дюзи, нафтова помпа и т.н.

Александър Няголов:
Избрал съм двигатели , тъй като според мен  двигателя здрав ли е,всичко друго се оправя.
До колкото знам само  три литровият дизел го има и на по-старите модели /купета/.
Прав си колега дизелите са по сложните агрегати,но пък са икономични.
Според мен новият 320 СДИ е най подходящ ,като мощност,съчетано със сравнително
нисък разход на гориво.
Търся баланса. thank_you2

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия