Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Забраняват се ксеноните менте  (Прочетена 8391 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

01 Ноември, 2011, 23:11:58
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180

От КАТ започват масирани проверки за автомобили на които е монтиран допълнително такъв ксенон, ще бъдат спирани от движение.

Ето част от закона.

Наредба №32 от 5 август 1999г. за периодически прегледи за проверка на техническата изправност на пътните превозни средства.
При извършване на преглед в ГТП във връзка с използването на нерегламентираните светлини, монтирани на превозните средства и прилагането на чл. 76 от Закона за движение по пътищата следва да се:

1.Проверяват стриктно интезитета на светлината на фаровете за къси и дълги светлини.
2.Следи за монтирани допълнително елементи на къси или дълги светлини, които да променят интезитета или цвета на светлината
(т.нар.ксенонови светлини) С цел безопасното движение по пътищата и в предвид горепосочено, следва при установено наличие на такива
 допълнителни монтирани елементи на фаровете с газоразряден източник на светлина да не се издва знак за периодически технически преглед.
« Последна редакция: 01 Ноември, 2011, 23:31:36 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!


02 Ноември, 2011, 00:29:22
Отговор #1
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2011
  • Публикации: 6
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: B 180 CDI
Това май е поредната българска недомислица... kill_myself А собствениците на коли с фабрични ксенонови светлини какво да правят? censored И в този ред на мисли, как да разбера дали моята кола е с фабричен ксенон или е монтиран допълнително? thinking

02 Ноември, 2011, 00:38:33
Отговор #2
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Това май е поредната българска недомислица... kill_myself А собствениците на коли с фабрични ксенонови светлини какво да правят? censored И в този ред на мисли, как да разбера дали моята кола е с фабричен ксенон или е монтиран допълнително? thinking
Щели да гледат дали имало манипулации по колата. Ще стане както при газовите уредби. :smile:
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

02 Ноември, 2011, 09:52:26
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1555
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Преди време: С 180, W202!
Ами то предполагам, че фабричния си личи.
Тц, тц, тц................тамън щях да купувам ксенон, че вечер никак не виждам добре с тези светлини. А има ли вариант да сменя само крушките, тъй като така не могат да разберат фабрично или не, защото крушки така или иначе си се сменят. Иначе има там разни баласти и т.н., личи си доработката, ако не е фабрично.
Та въпросът ми е, какви възможно най силни крушки да сложа, без да се налага да правя разни подсилвания на ел. инсталацията на колата, ако няма да слагам ксенон. За W 202 говоря.
 Другия вариант е ксенона да е бял, за да не личи и да не ме спират. Щото друго е да свети синьо, тъй като прави впечатление. Аз тъй или иначе мислех да е бял с лек синкав оттенък.
Май сега фирмите дето слагат ксенон, яко ще го изядат.
:bow:    :bow:    :bow:    
:bow:    :bow:    :bow:       Mercedes-Benz-move
:bow:    :bow:    :bow:

02 Ноември, 2011, 21:02:18
Отговор #4
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Юни 2011
  • Публикации: 286
  • Местонахождение: Пловдив
  • Пол: Мъж
  • The Best Or Nothing
  • Автомобил: Mercedes E200 coupe,1995-та,М111.940
И аз съм против тези заслепяващи "менте-ксенони".Направо вадят очите и можеш да направиш някоя беля без да искаш.Те нямат нищо общо с оригиналния.
(На въпроса на Дидо) - Най-добрата халогенна крушка според мен е на Осрам,Найт брейкър плюс.Или на Филипс еквивалента.
Едно желание,една мечта-Mercedes Benz


02 Ноември, 2011, 21:30:38
Отговор #5
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
На нашата кола, която е с фабричен ксенон на самия фар си пише Xenon, плюс това на колите с ксенон стъклата на фаровете са 'кристални' т.е. нямат онези линии, които разпърскват светлината. Мен адски много ме дразни някой с нефабричен ксенон поставен на обикновен фар с рефлектор за обикновени крушки - светлината е по-ярка, но пък се разпъсвка на всякакви посоки и дразни другите водачи така че тук съм съгласен с КАТ.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

02 Ноември, 2011, 21:43:03
Отговор #6
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
Мойта е фабрично с ксеноненон и стъклата са релефни(с линии)
Като не вярва, да гледа вина и да се маха

03 Ноември, 2011, 00:04:03
Отговор #7
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Тц, тц, тц................тамън щях да купувам ксенон, че вечер никак не виждам добре с тези светлини. А има ли вариант да сменя само крушките, тъй като така не могат да разберат фабрично или не, защото крушки така или иначе си се сменят.


Дидо, иска да се разглобят фаровете и да се почисти, рефлектора и стъклата на фаровете(при W202 са стъклени).
Каквито и крушки да сложиш ще мъждукат. :wink:

ето това упражнение

« Последна редакция: 03 Ноември, 2011, 00:34:52 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

03 Ноември, 2011, 09:17:36
Отговор #8
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1555
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Преди време: С 180, W202!
:bow:    :bow:    :bow:    
:bow:    :bow:    :bow:       Mercedes-Benz-move
:bow:    :bow:    :bow:

03 Ноември, 2011, 12:43:45
Отговор #9
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Нарочно ти написах, че са стъклени смисъл зацапани са(мръсни са), не страдат от болестта на Е W210 и други подобни с пласмасови, при което е наложително да се полират, минаване на водно с шкурка и после с полирпаста. :wink:
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!


03 Ноември, 2011, 12:47:18
Отговор #10
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1555
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Преди време: С 180, W202!
На всичко отгоре и късия ми изгоря-десния. Одеве свалих крушката и я видях. Осрам H1U 12V 55 W.
Абе има едни врътки черни пластмасови, над капака на фаровете-те за настройка ляво дясно ли са. Одеве нещо разбазиках там и врътнах леко, ама май трябва сериозно въртене, за да измени посоката. Дано не съм овапцал нещата и там, но довечера може да ги настроя. Иначе като си тръгна от работа живот и здраве, ще трябва да карам на дълги и да ги сваля до долу, щото нямам къси. Докато спра на бензиностанция да купя, ще е така thinking
:bow:    :bow:    :bow:    
:bow:    :bow:    :bow:       Mercedes-Benz-move
:bow:    :bow:    :bow:

03 Ноември, 2011, 20:25:21
Отговор #11
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
Ясно!
Ясно, ма внимавай с рефлекторите
Търкай лекичко да ти не одереш - финна амалгама е там
Драскат се и те карат да се чувстваш нервно пред магазинера

04 Ноември, 2011, 11:50:36
Отговор #12
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1555
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Преди време: С 180, W202!
Вчера си купих някакви осрам-13.70 лв. едната, а взех две та направо да ги сменя и на двата фара. Уж сини, ама си светят почти бяло. Модификацията им беше нещо СД+ или подобно. Не са Найт брейкър или там каквото е.
:bow:    :bow:    :bow:    
:bow:    :bow:    :bow:       Mercedes-Benz-move
:bow:    :bow:    :bow:



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum