Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Проблем свети ЕДц на Спринтер 316 цди 2005год,  (Прочетена 29222 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

04 Ноември, 2010, 07:13:46
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 88
  • Местонахождение: Гр.Перник
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0

Сутрин като се запали няма проблем и щом покара малко влиза в авариен режим светва едц(електронен дизел контрол)и буса спира да върви,като се изгаси и пак запали нормално всичко наред и след 10 мин пак влиза в авариен.Закачихме го на комп.да видим какво ше покажи и излезна че има вода в гориото.Първото което си помислих, е че охладитела е спукан.За всеки случаи реших да пробвам  с нов филтър горивен въпреки че човека каза че негоия е на не повече от 1500км личеше, че е нов обаче марката въобще не ми вдъхна доверие,сложих му нов филтър оригинален прочистихме горивото по системата и всичко е ок вече навъртял съм му 300км. за проба няма никакъв проблем днес  ше чакам клиента да си го вземе biggrin
Митко Гр.Перник 0896104899                 Авточасти нови и втора употреба за Мерцедес-Бенц


05 Февруари, 2011, 22:06:52
Отговор #1
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Февр. 2011
  • Публикации: 3
  • Местонахождение: london GB
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: MERCEDES BENZ W201 2.5 TD
taka narecheniq cdi ima mnogo problem sas duzite,samite medni shaibi uplatnqvashti mezdu duzada glavata pregarqt i ot tam motora pushi i se naslagva neizgorql diesel varhu duzite ako ne se obarne vnimanie na vreme moze da dovede do iznosvane na legloto na duzata i do smqna na glavata

05 Февруари, 2011, 22:15:12
Отговор #2
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 728
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
taka narecheniq cdi ima mnogo problem sas duzite,samite medni shaibi uplatnqvashti mezdu duzada glavata pregarqt i ot tam motora pushi i se naslagva neizgorql diesel varhu duzite ako ne se obarne vnimanie na vreme moze da dovede do iznosvane na legloto na duzata i do smqna na glavata

Така наречения ЦДИ има много проблем с дюзите, самите медни шайби уплътняващи между дюзата главата прегарят и от там мотора пуши и се наслагва не изгорял дизел върху дюзите, ако се обърне внимание на време може да доведе до износване на леглото на дюзата и до смяна на главата.

Първо искам да кажа, че ми беше доста трудно да разшифровам написаното и е възможно да имам грешки!
И второ, ще помоля колегата за напред да пише на кирилица, благодаря.
Tell me would you kill to prove you're right?

05 Февруари, 2011, 22:19:00
Отговор #3
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 393
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W124 м-102-230-Е
незнам дали колегата располага с комп който има килица.
освен ако не реши да ползва програма .
Асен - добре дошъл.... welldone Mercedes-Benz-move welldone
да шофираш -Мерцедес Бенц-безценно.сравнимо само с екстаз.

05 Февруари, 2011, 22:24:09
Отговор #4
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Февр. 2011
  • Публикации: 3
  • Местонахождение: london GB
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: MERCEDES BENZ W201 2.5 TD
kolegi mnogo se izvinqvam za neudobstvoto prosto az sam v london i laptopa mi e na latinica plus tova az ne poznavam tehnicheskite termin i na balgarski zashtoto tuka vav angliq sam se uchil na toq zanaqt i oshte se ucha i vsqka terminologiq q znam na angliiski ,molq prostete


05 Февруари, 2011, 22:37:45
Отговор #5
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 728
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
Това може би ще те улесни http://2cyr.com/ , след потвърждение от потребителя "asen" ще разчистя темата, за да е приятна за окото.
Tell me would you kill to prove you're right?

29 Август, 2011, 23:18:47
Отговор #6
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Авг. 2011
  • Публикации: 6
  • Местонахождение: Русе
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes Sprinter 316cdi
И при моя Спринтер 316 свети лампата ЕДЦ но вече половин година карам без проблем !
« Последна редакция: 29 Август, 2011, 23:20:46 от kadimex »



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum