Мерцедес седани > W124

Датчик на термометъра W124

(1/13) > >>

gosho777:

Това лято спря да показва градусите навън.Постепенно ги покачи до +58 и накрая изгасна.Помислих си-датчик,тъй като го бях сменял преди 2 години.Ама не ми се занимаваше с него.Днес реших да го махна,поне да показва нещо (-38 градуса показва при липсваща верига).Махнах го,изписа -38 обаче след няколко секунди изчезнаха,дисплея остана празен.Върнах контакта и пак дадох на контакт,показаха се и след секунди пак изчезнаха.Така няколко пъти все едно и също.Въпросът ми е,откъде може да се появява този проблем,дали това е нормално(според мен трябва да показва постоянно -38,а не да изчезва след секунди).Иначе цифрите са чисто черни,не са прекъснати или нещо друго,светва при даване на габарит,само това,че изчезват.И сега незнам,ако взема друг датчик,дали няма пак така да прави.
Този стария сега го мерих,дава ниски стойносто,около 1300 ома при 25 градуса,а трябва да е над 4000 ома-тотално е заминал,пише че е призведен 12/94,съвсем скоро :D

Bogo®:
Здравей, проблема не е в самия датчик, а в кабела ти, прекъснат е някъде или има слаба връзка.

Виж тази тема: Мерцедес - W124 Смяна на повреден датчик за температурата.

gosho777:
Ами сега датчика е откачен,демек го няма.Двата кабела съм ги изолирал един от друг.Работат е там,че след като се появят числата,изчезват след няколко секунди.
Иначе преди 2 години го бях сменил по точно същия начин,както е описан в темата на бай васил,понеже продавача ми го изпрати така-отрязан.

Bogo®:
Проследи кабела си добре, има някъде проблем с него.

gosho777:
Освен да го проследя от отрязаното до буксата под бушоните.Другото е зад таблото с уредите,а там не ми се пипа много-много,ама ако не стане,ща-не ща ще го отварям. :nope:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия