Мерцедес седани > W124

Изчезна осветлението на таблото и зумера за забравени светлини

<< < (2/3) > >>

200Е-16V:
Разгледах схемата само не видях къде е въпросния бушона на схемата интересува ме колко ампера е.А и имам съмнения и в потециометъра за регулиране на осветлението.
Благодаря за схемата

gosho777:
Този бушон е за осветлението на копчетата,не за самото табло.Не търси логика,че е на него. Осветлението на таблото минава през бушона,който е изнесен в кутията с бушони под капака (двете лампи в него от горната страна). Ако не свети,или е от потенциометъра,или от бушона.Има и кабел,който е прекаран към касетофона,с цел,като намаляш осветлението на таблото,да намаля и неговото осветление.Повечето модерни плеъри я нямат тази функция (DIMMER) и кабелът остава свободен,но трябва да се изолира.
Възможните причини да не ти светят копчетата и таблото са или потенциометъра,или предпазителите.Много често на автомивките като бършат таблото и неволно бутата врътката на потенциометъра и всичко спира да свети.

200Е-16V:
Благодаря за съветите колега.Бушона в двигателния отсег е номер 3 той отговаря и за зумера и за дясна паркинг светлина първо него смених.Вече проверих и бушона който е на самото табло и той е здрав но забелязах че под бушона на едно бяло нещо което предполагам е потенциометъра за осветлението едната ламаринка се разпоила оградил съм го на снимката.Проблема е локализиран и да се надявам че от него.А преди още като взех колата и я разучавах кое за какво е този потенциометър като врътнах забелязах че осветелнието премигва докато се намаля или увеличава и си казах тва ще прави беля някой ден но от тогава не съм го докосвал.Някой ако е запознат с отремонтирването на потенциометъра моля да сподели.
И освен в Дарс ауто в Бургас дали има някъде другаде крушки от 0,4 вата?

200Е-16V:
Проблема е решен.Пластината е запоена на снимката се вижда.Всички крушки подменени с 0,5 вата.Потенциометъра е обилно напръскан с контактен спрей и и се движи много гладко.Благодаря на всички за съветите.

Nikolay_9212:
Здравейте , искам да попитам имам абсолютно същия проблем като вашият, нямам никакво осветление по таблото,нищо не виждам ,нито обороти ,нито скорост с която се движа , не ми светят лампичките до скоростния лост на автомата, за климатроника, и най-гадното е ,че нямам и къси светлини имам само габарити, ляв и десен паркинг-светлините ми светят,както и дългите.Ще съм ви много благодарен ако споделите нещо и за моите проблеми.Благодаря.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия