Купе - Кабриолет > Проблеми и ремонти за CLK-класа

Осветление Upper Control Module

(1/2) > >>

k4m3n:

След като инсталирах ел. щора, последното нещо, което остана е да накарам копчето за щората да свети. И понеже си мислих, че случайно съм сложил изгорял диод, разглобих модула и когато тествах диодата, той си светна. Първата позиция на копчето за подгряване на шофьорската седалка и тя не свети, реших и нейния диод да изпробвам...и той светна. От тук вече ми стана ясно, че ще е дебела работата по светването копчето за щората. Помислих, че през диагнозата може да има вариант да се активират кои копчета (диоди) да са активни и кои не, но се оказа, че няма такава функция. Може единствено да се изпробват дали светят или не. Въпроса ми е има ли някаква ел. схема да видя по какъв начин идва захранването на електричеството на тези диоди и възможно ли е някои процесор (чип) да подава сигнал кои диоди да светят. Ако е така мисията невъзможна ми се струва. Но пък иначе предполагам, за копчето за подгряване на седалката си е светело преди, как да накарам поне то да светне, след като диода не е изгорял.

Bogo®:


niknd: щом не ти светва значи не работи функцията
оправи си подгряването и щората и тогава ще светна

k4m3n:

--- Цитат на: Bogo® в  25 Юни, 2013, 13:38:28 ---
niknd: щом не ти светва значи не работи функцията
оправи си подгряването и щората и тогава ще светна

--- Край на цитат ---
Незнам дали не се бъркаш, става въпрос за осветлението на копчето, а не за червения диод, който показва на коя степен е подгряването. И подгряването и щората си работят.

niknd:
да не си обърнал диодите обратно те имат полярност
или на малките крушки викаш диод

k4m3n:

--- Цитат на: niknd в  25 Юни, 2013, 20:45:57 ---да не си обърнал диодите обратно те имат полярност
или на малките крушки викаш диод

--- Край на цитат ---
Незнам ти на кое викаш малки крушки? Виж копчетата на снимката, вътре е диода и от долната част е запоено копчето на платката (на снимката където няма копчета се виждат 4те крачета на които се запоява копчето и няма как да се объркат)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия