Свободна зона > Хардуер железария

Почистване на лаптоп HP 6715b

(1/3) > >>

Bogo®:

Ако вашият лаптоп е прегрявал и е доста по-шумен и по-бавен от преди, време е да му направите профилактика - почистване.
С времето се натрупва прах по вентилатора и отворите на радиатора на процесора с което се намалява  драстично неговото охлаждането. Сътветно термодатчика отчита завишена температура и вентилатора на процесора работи на високи обороти. Изтощаването на вашата батерия става доста по-бързо. (Отделената топлина от процесора не може да излезне поради запушване на отворите на радиатора)

Процедурата за почиставането на вашия лаптоп е доста лесна, сами ще се убедите в това.
Откачете батерията задължително!
Обърнете лапота си обратно развиите капака за оперативната памет първо, а след това с оградените в червено другите болтчета, които държат клавиатурата. Един съвет; сортираите ги, защото на лаптопа ви са с различна дължина, да не се чудите кои от къде е отвит. ok

На снимката е ясно показано, има четири плъзгача, които трябва да избутате в посока към клавиатурата, за да е освободите.След като сте ги издърпали можете с помощта на отверка леко да повдигнете клавиатурата нагоре и тя ще излезне.

Гледката която ще се отвори след демонтажа на клавиатурата ще ви убеди, че е било нужно да направите тази профилактика.

Откачете първо захранващия конектор на вентилатора и след това развиите болтчетата.

След като сте ги развили и вентилатора и не излиза, "помогнете" му леко с отверка от страни..

Вижте за какъв прахоляк е запушил отворите на охлаждащия радиатор и вентилатор.
Можете да демонтирате радиатора, като го издърпате навътре, почистете го добре.


Монтажа става по обратния ред. ok


Тази тема е пиша специално за Владек, който преди време ме беше попитал; как да си почисти лаптопа си(независимо, че е друг модел HP процедурата е абсолютно същата).

Vladek:
Да, да
Владек я прочете и му настръхна ...косата
Голем прашоляк се е събрал там ...при процесор ли е или отворите на сутията на лаптопа
Тия дни ще го отворя и моят(подобен е) и ще видя каква има ...вътре
Благодарско за нагледният материал Happy
 beer

Bogo®:
Владек, този прахоляк е заседнал точно на отворите на радиатора и сътветно вентилатора няма как да изкара топлия въздух. Влошеното охлаждане може да доведе до фатален край, като го почистиш температурата ще падне чуствително и ще стане доста по-бърз лаптопа ти. С тази профилактика  ще удължиш живота му. ok

Vladek:
Завърших си едното проектче и за почивка, ще разглобя лаптопа да надника и ....вътре му welldone
Ще снимам, че като отида в магазина за нов - след ремонта на старият, да им покажа на какъв модел вече съм ...спец, та да ми увият ...такъв welldone
 beer

Bogo®:

--- Цитат на: Vladek в  04 Март, 2011, 20:54:28 ---Завърших си едното проектче и за почивка, ще разглобя лаптопа да надника и ....вътре му welldone
Ще снимам, че като отида в магазина за нов - след ремонта на старият, да им покажа на какъв модел вече съм ...спец, та да ми увият ...такъв welldone
 beer

--- Край на цитат ---
Владек, това за теб ще бъде детска игра. ok  beer beer

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия