Мерцедес седани > W201(190)

Mercedes W 201 2.0 d - Няма парно

(1/1)

Bobi_201:

Здравейте колеги и за много години. Притежавам Мерцедес 190 2.0 d. Проблема ми е с парното, като цяло хич го няма, когато е в движение духа хладно на стъклото и на духалките а в краката си духа направо студено. Четох много из интернет пространството и имаше различни версии, като най-разпространената е радиатор на парното, но според мен проблема е друг, тъй като подмених вакумен клапан преди въпросния радиатор и при пълна охладителна система маркучите до въпросния клапан бяха сихи, което според мен не е нормално, и поради тази причина реших да попитам тук, преди да свалям таблото. Моля ако някой е запознат или е имал същия проблем да съдейства, благодаря предварително :)

Bogo®:
Добре дошъл колега!

От врътките на парното се отваря вакумния клапан за парното. Преди да свалиш таблото можеш да провериш дали ти отваря този клапан. Намира се от дясната точно под прозореца розов е на цвят. Проверката е доста лесна, като го демонтираш,  засмучи го с уста и виж дали се движи клапана.
Виж дали системата е обездушена.

Bobi_201:
Благодаря за отговора! Смених го клапана и работи, но проблема остана. Не знам дали е обезвъздушена системата, но тя не се ли обезвъздушава сама?

Bogo®:
Здравей,

ще трябва да свалиш таблото и да видиш врътките за парното, проблема май води натам.

Виж тази тема: https://mercedes-bg.info/index.php?topic=2069.msg17218#new





Навигация

[0] Списък на темите

Премини на пълна версия