Важна - полезна информация > Газови уредби и други алтернативни горивни системи.

Проблем с 190Е

(1/3) > >>

vanko87:

Здравейте колеги, надявам се да може да ми помогнете тук. Имам Мерцедес 190 2,0 с АГУ. Отскоро ми се случва както си карам бутона за газта изключва и спира да подава всякакъв тип гориво към колата, веднага след тожа паля и работи около 2-3 секунди и пак спира. Дали може да ми помогнете да открия проблема си.

Bogo®:
Добре дошъл колега, виж електрическия клапан, и дали стига напрежение. Можеш лесно да
 провериш, като изкараш маркуча от изпарителя леко дали пуска газ.Другия вариант да е копчето, но ме съмнява.
С какво газова уредба си?

vanko87:
Мисля че е ловато газовата. Ходих на ел. техник и тоой каза че според него проблема е в стартовия ключ, защото изчезвал плюса, ама аз като не разбирам изобщо. Вързал е един плюс през бобината май към ключа, вчера ходих до Пловдив и никакъв проблем, само че пък не мога да я задържа запалена на газ, веднага гасне на свободен ход.

Bogo®:

--- Цитат на: vanko87 в  01 Юли, 2012, 09:14:51 ---Мисля че е ловато газовата. Ходих на ел. техник и тоой каза че според него проблема е в стартовия ключ, защото изчезвал плюса, ама аз като не разбирам изобщо. Вързал е един плюс през бобината май към ключа, вчера ходих до Пловдив и никакъв проблем, само че пък не мога да я задържа запалена на газ, веднага гасне на свободен ход.

--- Край на цитат ---
Ключа - копчета за газовата уредба говориш. Сложи едно реле преди това копче за да не минава товара през него и ще кара години.

vanko87:
Не, каза че стартвия ключ на колата, според него там бил проблема, но ми се струва странно

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия