Важна - полезна информация > Поправи си сам

Почистване на лазера на аудио системата?

(1/2) > >>

k4m3n:

Здравейте,

Мисля да почистя лещата на лазера на аудио системата, защото трудно чете дискове и прескачат като ги прочете, а другото което е че трудно вади дисковете. Подробно обяснение, как се разглабя, намерих в интернет, но не ми е ясно кое точно се чисти на лещата.

На едно място пише само с вода, на друго пише с медицински спирт...Това синьото око ли се чисти?

Bogo®:

--- Цитат на: k4m3n в  01 Юли, 2013, 21:50:43 ---Това синьото око ли се чисти?

--- Край на цитат ---

Здравей,

Да, самата леща се чисти! Може с етилов спирт продава се по аптеките, вземи  малка разфасовка с цена около 1лв и клечки за уши(втриваш здраво по лещата). Ако и това не помогне има един вариант да се вдигни напрежението, има един потенциометър, но първо пробвай така. ok

k4m3n:

--- Цитат на: Bogo® в  01 Юли, 2013, 22:16:11 ---Здравей,

Да, самата леща се чисти! Може с етилов спирт продава се по аптеките, вземи  малка разфасовка с цена около 1лв и клечки за уши(втриваш здраво по лещата). Ако и това не помогне има един вариант да се вдигни напрежението, има един потенциометър, но първо пробвай така. ok

--- Край на цитат ---


newbielink:http://www.mercupgrades.com/Comand+2+0+Servicing+and+Disassembly-article-20.html [nonactive]

Това е темата, от която гледах как се разглабя. Притеснява ме разглабянето и сглобяването на лентовите кабели, които трябва да разкача докато стигна до лещата.

Това "валяче" ли се чисти, за да вади диска нормално, а не след 5-тото натискане на Eject-a? И последния въпрос е..знаеш ли къде в Пловдив могат да го почистят?

Bogo®:
Най-вероятно тези интерфейсни лентови кабели се откачат както при лаптопите на клипса. Във всеки сервиз за аудио уредби.

k4m3n:

--- Цитат на: Bogo® в  01 Юли, 2013, 22:31:19 ---Най-вероятно тези интерфейсни лентови кабели се откачат както при лаптопите на клипса. Във всеки сервиз за аудио уредби.

--- Край на цитат ---

Страх ме е да не пречупя някой лентов кабел, че тогава става дълга и широка ... и скъпа :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия