Мерцедес седани > W169

Проблем с паленето

(1/2) > >>

jorobenz:

 Колеги, моля за помощ. Имам А 190 с гозов инжекцион. От скоро имам проблем с паленето. Първото палене е много трудно, след това пали и върви добре. Бях на диагностика, казват, че няма проблеми, смених свещите, горивен филтър, но проблемът си остава. Сутрин намя палене, пали трудно на десетият път. Помагайте!!!!!!!!!!!!!

Bogo®:

--- Цитат на: jorobenz в  09 Февруари, 2013, 18:33:51 --- Колеги, моля за помощ. Имам А 190 с гозов инжекцион. От скоро имам проблем с паленето. Първото палене е много трудно, след това пали и върви добре. Бях на диагностика, казват, че няма проблеми, смених свещите, горивен филтър, но проблемът си остава. Сутрин намя палене, пали трудно на десетият път. Помагайте!!!!!!!!!!!!!

--- Край на цитат ---

Добре дошъл колега jorobenz, паленето на автомобила ти е винаги на бензин и след което преминава на газ. Така, че газовата уредба няма връзка с паленето ти. Мерил ли си скоро акумулатора, алтернатора - на празен ход  трябва да ти дава с 14.2 волта - без консуматори, а с консуматори 13.8волта и по ниски стойности до 13.6 са допустими, но по надолу не. Също така се мери и за утечка, най-честия проблем са касетофоните. Бобина ако е няма как да бъде хваната Доколкото разбирам, върти  стартера без да пали? Не всеки път диагностиката може да хване проблемна бобина. На каква диагностика си ходил?

jorobenz:
колега мерси за съвета, утре ще ида да замеря акомулатора.бях на няколко диагностики.в мерцедес благоевград;после в бош дупница.няма оправия.

polendaka:
 mb-whew здравейте имам същия проблем с мерцедес А140 газ-бенцин сменил съм свещите кумих нов акумолатор ,но ефекта е същия като на колегата ходих и на диагностика всичко е на ред ,просто съм в безисходица.
Моля ви помогнете ми

niknd:
щом не пали значи не е наред
1 предполагам никога не си сменял горивен филтър - собствениците на Акласа
никога не го сменяте щото е скъп
2 провери налягането което ти дава помпата - заради филтъра се скапва
и почва да не помпи ама и нея не я
сменяте щото и тя е цифра
3 провери клапана на рейката
4 проверете дюзите да не са прокапали и как разпръскват
5 колегата горе има газ ти имаш ли ако имаш
проверете и дюзите на газовата и клапаните - нищо че пали на газ
ако изтърват дави колата и няма палене
тези горните не се хващат на диагностика
и като правиш диагностика нека колата е студена и да
гледат живи данни и синхронизация

и накрая смени сервиза щом горните са ти казали че всичко е наред

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия