Свободна зона > новини от интернет

Facebook разпространява опасен вирус

(1/1)

Калоян:

Троянецът трие антивирусните програми на потребителите Опасен троянец се разпространява чрез социалната мрежа “Фейсбук”. Специалисти по сигурността твърдят, че той изтрива антивирусните програми на потребителите.

Trojan.FakeAV.LVT, засечен от компанията BitDefender, активно се разпространява в най-популярната социална мрежа в света.

Троянецът се отличава с изключително развита функционалност, която позволява изтриване на антивирусни програми и замяната им с безполезни имитации. Авторите на вируса са вложили много сериозни усилия за неговото разпространяване, използвайки напреднали технологии за социален инженеринг, подобни на тези, които донесоха успех на червея Koobface.

Trojan.FakeAV.LVT издига социалния инженеринг на абсолютно ново ниво. Сценарият за разпространение на троянеца е необикновено сложен и продуктивен, твърдят от BitDefender./БЛИЦ newbielink:http://www.blitz.bg/news/article/114414 [nonactive]

gosho777:
Скоро имах предупреждение за вирус от фейса,но то всъщност не беше точно от него,ами чрез препратка към сайт от личните съобщения.Обаче Аваста го засече преди да бъде свален и го блокира.

Bogo®:
Да, и аз чух за такъв вирус, но май ставаше въпрос за чата, а аз съм го изключил да не ме спамят.

Навигация

[0] Списък на темите

Премини на пълна версия