Мерцедес седани > W124

Проблем с височината на W124

(1/4) > >>

bato223:

Здравейте колеги.
Когато купих моята кола, W124 250 TD автоматик 1990 год., тя беше много висока. Исках да я сваля малко. Смених предните и задните пружини и колата застана точно както я исках. Днес забелязах, че от пред отляво колата е една идея по ниска от отдясно. Разликата е около 1см. Подложките на пружините са 2 по 2 еднакви. Въпроса ми е, възможно ли е с регулажа, които предстой да направя, предницата да се изравни. Между другото в момента ми дърпа надясно и ми е изяла външната страна на предна дясна гума.

Bogo®:
Здравей @bato223, виж лявата пружината дали е здрава... (има вероятност да си е счупил).
В дупки като влизаш не чуваш ли чукане или някакъв шум...
Реглажа не е за височина... а за сходимост. ok

bato223:
Колега предните пружини днес ги сложих. Втора употреба са, взех ги от наш колега. 100% здрави са. Задните ги сменях лятото и те са 2-ра употреба и са взети от колега. Подложките са 2 по 2 еднакви и пак е с една идея разлика във височината.

Bogo®:
Ти примери ли двете пружини,  преди да ги монтираш дали са еднакви(навивки дължина), сменял ли си гумената подложка?
Има вероятност, ако всичко друго е в изправност, самата пружина да е омекнала като материал.

Преди да ги смениш имаше ли го този проблем? Ако е НЕ търси проблема в пружината. ok  Mercedes-Benz-move

Bogo®:
@bato223 има ли развитие по темата? thinking

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия