Мерцедес седани > Общи теми за А-класа

Мерцедес Ванео

(1/1)

svet-68:

Здравейте колеги,имам мерцедес Ванео дизел 1.7 автомат 2002г. Падна ми акумолатора и го свалих да го заредя.След зареждането и поставянето на колата ми отказаха предните прозорци. Нито шофьорския нито пасажерският се свалят. Другите два,които са отзад си работят. Проверих всички предпазители ,които са в купето ,оказа се ,че са здрави. Някой можели да даде схема на предпазителите? На всякакви идеи ще съм благодарен!

Bogo®:
Здравей , трябва да се обучат. Един от начините е да го направиш, а другият да отидеш в сервиз със STAR DIAGNOSIS. Една от причината е свалянето  на  батерията /акумулатора/ и затова спира да работи тази функция.

Ето и начина да „поправите” обучите наново.
1. давате на контакт с ключа
2. отваряте прозореца.
3.задържате копчето докато вдигнете до край прозореца и продължавате да държите 10-12 сек.
4.Тази процедура е повторете с всички прозорци.

Това е всичко.

svet-68:
Колега благодаря за бързия отговор. Това за обучението на стъклата го знам,но те въобще не се отварят от копчето. Не знам дали минават през реле или през предпазител. Гледах и темата за предпазителите,но явно на Ванеото са по друг начин,затова питах някой знае ли разположението на предпазителите.

Навигация

[0] Списък на темите

Премини на пълна версия