Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Изчезна осветлението на таблото и зумера за забравени светлини  (Прочетена 35376 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

15 Април, 2013, 21:22:15
  • VIP -подпомагащ форума
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2011
  • Публикации: 118
  • Местонахождение: Несебър
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +12
    • instalaciqmb
  • Автомобил: W124 200E-16

Здравейте колеги ,изкочи ми проблемче което ме дразни доста.Става въпрос 124.019 модел.Тази вечер установих че не ми свети нищо по таблото и копчетата за климатроника,ел.стъклата и ключа за фаровете и също така  изчезна и зумера за предупреждение за забравени светлини.Видях че има бушон за тия неща номер 3 8А смених го ефект няма  censored censored


15 Април, 2013, 21:57:32
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравейте колеги ,изкочи ми проблемче което ме дразни доста.Става въпрос 124.019 модел.Тази вечер установих че не ми свети нищо по таблото и копчетата за климатроника,ел.стъклата и ключа за фаровете и също така  изчезна и зумера за предупреждение за забравени светлини.Видях че има бушон за тия неща номер 3 8А смених го ефект няма  censored censored


Здравей 200Е-16V, виж  ключа за фаровете за всеки случай, Провери червения бушон(често е и син) отзад на таблото дали е здрав.

Втори вариант, спукани писти  няма как да ги  видиш с просто око. Мултицет и поялник и си ти! ok

На това табло е червен бушона.

Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

15 Април, 2013, 23:03:49
Отговор #2
  • VIP -подпомагащ форума
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2011
  • Публикации: 118
  • Местонахождение: Несебър
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +12
    • instalaciqmb
  • Автомобил: W124 200E-16
Много благодаря :) :) :)  Happy Happy Happy Happy Happy Така изведнъж всичко да изчезне което е свързано с бушона който вече сменях най вероятно ще е от другия бушон който трябва да погледна на смотаното табло.А предия път за една крушка като се сетя какъв го ядох с тва табло лошо ми става че трябва пак да го махам  kill_myself kill_myself kill_myself

15 Април, 2013, 23:28:06
Отговор #3
  • VIP -подпомагащ форума
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2011
  • Публикации: 118
  • Местонахождение: Несебър
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +12
    • instalaciqmb
  • Автомобил: W124 200E-16
Може да ми е малко глупав въпроса но този бушон на таблото не е ли само за таблото?Защото на мен ми светят предупредителните лампи само не светят ония двечките отгоре който осветяват приборите на таблото и всичко останало от вътрешното осветление което описах по горе. thinking thinking thinking
Сега пак ходих до колата зумера тръгна десен паркинг габарит тръгна но вътре в интериорното осветление нищо  thinking thinking
И все пак ще погедна първо ключа и за фаровете и въпросното бушонче тия дни.

15 Април, 2013, 23:39:42
Отговор #4
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Знам, че си електричар така ще ти стане ясно като видиш схемата. ok
Минуса - (масата) на таблото идва от пин №1
Плюса + идва от бушона на габарита - пин №13
Със "S" на схемата  е обозначен потенциометъра.



Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!


16 Април, 2013, 15:56:19
Отговор #5
  • VIP -подпомагащ форума
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2011
  • Публикации: 118
  • Местонахождение: Несебър
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +12
    • instalaciqmb
  • Автомобил: W124 200E-16
Разгледах схемата само не видях къде е въпросния бушона на схемата интересува ме колко ампера е.А и имам съмнения и в потециометъра за регулиране на осветлението.
Благодаря за схемата
« Последна редакция: 16 Април, 2013, 16:18:09 от 200Е-16V »

16 Април, 2013, 22:20:56
Отговор #6
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Юни 2011
  • Публикации: 286
  • Местонахождение: Пловдив
  • Пол: Мъж
  • The Best Or Nothing
  • Репутация: +4
  • Автомобил: Mercedes E200 coupe,1995-та,М111.940
Този бушон е за осветлението на копчетата,не за самото табло.Не търси логика,че е на него. Осветлението на таблото минава през бушона,който е изнесен в кутията с бушони под капака (двете лампи в него от горната страна). Ако не свети,или е от потенциометъра,или от бушона.Има и кабел,който е прекаран към касетофона,с цел,като намаляш осветлението на таблото,да намаля и неговото осветление.Повечето модерни плеъри я нямат тази функция (DIMMER) и кабелът остава свободен,но трябва да се изолира.
Възможните причини да не ти светят копчетата и таблото са или потенциометъра,или предпазителите.Много често на автомивките като бършат таблото и неволно бутата врътката на потенциометъра и всичко спира да свети.
Едно желание,една мечта-Mercedes Benz

16 Април, 2013, 23:55:00
Отговор #7
  • VIP -подпомагащ форума
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2011
  • Публикации: 118
  • Местонахождение: Несебър
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +12
    • instalaciqmb
  • Автомобил: W124 200E-16
Благодаря за съветите колега.Бушона в двигателния отсег е номер 3 той отговаря и за зумера и за дясна паркинг светлина първо него смених.Вече проверих и бушона който е на самото табло и той е здрав но забелязах че под бушона на едно бяло нещо което предполагам е потенциометъра за осветлението едната ламаринка се разпоила оградил съм го на снимката.Проблема е локализиран и да се надявам че от него.А преди още като взех колата и я разучавах кое за какво е този потенциометър като врътнах забелязах че осветелнието премигва докато се намаля или увеличава и си казах тва ще прави беля някой ден но от тогава не съм го докосвал.Някой ако е запознат с отремонтирването на потенциометъра моля да сподели.
И освен в Дарс ауто в Бургас дали има някъде другаде крушки от 0,4 вата?

20 Април, 2013, 16:55:51
Отговор #8
  • VIP -подпомагащ форума
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2011
  • Публикации: 118
  • Местонахождение: Несебър
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +12
    • instalaciqmb
  • Автомобил: W124 200E-16
Проблема е решен.Пластината е запоена на снимката се вижда.Всички крушки подменени с 0,5 вата.Потенциометъра е обилно напръскан с контактен спрей и и се движи много гладко.Благодаря на всички за съветите.

22 Август, 2014, 22:55:34
Отговор #9
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Авг. 2014
  • Публикации: 13
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes-Benz W124 300CE-24
Здравейте , искам да попитам имам абсолютно същия проблем като вашият, нямам никакво осветление по таблото,нищо не виждам ,нито обороти ,нито скорост с която се движа , не ми светят лампичките до скоростния лост на автомата, за климатроника, и най-гадното е ,че нямам и къси светлини имам само габарити, ляв и десен паркинг-светлините ми светят,както и дългите.Ще съм ви много благодарен ако споделите нещо и за моите проблеми.Благодаря.


23 Август, 2014, 23:42:06
Отговор #10
  • VIP -подпомагащ форума
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2011
  • Публикации: 118
  • Местонахождение: Несебър
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +12
    • instalaciqmb
  • Автомобил: W124 200E-16
За късите си виж бушоните.А за таблото трабва да го свалиш и да видиш дали е бушона на таблото който има вид на крушка в червен цвят или може да ти се е разпоила пистата на регулатора за осветлението.При мен проблема се оказа регулатора.

24 Август, 2014, 09:27:45
Отговор #11
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Авг. 2014
  • Публикации: 13
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes-Benz W124 300CE-24
Благодаря за бързия отговор,но има ли нещо друго освен бушоните за да не ми работят късите светлини,защото всички бушони , които са под предния капак са здрави.

25 Август, 2014, 19:25:55
Отговор #12
  • VIP -подпомагащ форума
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2011
  • Публикации: 118
  • Местонахождение: Несебър
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +12
    • instalaciqmb
  • Автомобил: W124 200E-16
Ключа за фаровете,или модула за изгоряла крушка.Модула се намира зад кутията за бушоните където са релетата.На мен не ми светеше заден десен габарит докато се опитвах да меря напрежението което излиза от модула явно нещо съм го размърдал и габарита от тогава не е отказвал.

25 Август, 2014, 19:34:35
Отговор #13
  • VIP -подпомагащ форума
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2011
  • Публикации: 118
  • Местонахождение: Несебър
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +12
    • instalaciqmb
  • Автомобил: W124 200E-16
« Последна редакция: 25 Август, 2014, 19:38:35 от 200Е-16V »



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum