Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: 124-ка загрява (om605)  (Прочетена 8823 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

15 Януари, 2012, 03:26:13
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Март 2011
  • Публикации: 20
  • Местонахождение: Русе
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: 124 - Е 250 D 113 кончета

Колеги мерца е 124-ка Е250 (двигател om 605, 113 к.с.). Имах лек теч на антифриз от гарнитурата на главата-навън и реших да сложа добавка някакъв алуминиев прах. Този проблем се оправи, но какво  се случи. Тръгвам от Варна за Русе и на магистралата почва да грее. НА 110 градуса спирам, уж всичко нормално дори и аварийната перка работеше - на климатика, но забелязах че радиатора е студен. СЕтих се за термостата и го извадих - беше затворен, но дори и без него колата продължи да загрява до Русе - макар и по - малko и така се прибрах на 105,  110 градуса. Впоследствие един приятел ми каза, че този двигател не може да работи без термостат и като сложих нов проблема се оправи, но донякъде.  При нормално каране работи малко над 80-те градуса, но като и дам зор, особено като качвам баир на пета  kill_myselfпримерно на малки обороти много бързо скача до 100 градуса и ги минава. Прави ми впечатление, че радиатора пак ми е студен, но трябва ли да е горещ сега зимата? Въпроса ми е как да разбера къде ми е проблема - запушен радиатор, прецакана водна помпа или виско? В купето има супер парно. На всичкото отгоре и перката на климатика сега не иска да работи- нито като вдигне над 100 градуса, нито климатика като я пусне, но това после ще го оправям - предполагам нещо по кабелите ще е.
Големият проблем е защо грее - някой знае ли как да установя, къде е проблема?  Благодаря предварително и се надявам да съм описал ясно и точно проблема.


15 Януари, 2012, 09:29:09
Отговор #1
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +15
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Ако ти е пробита гарнитурата на главата е нормално да загрява. Другия вариант е с тази добавка дето си сипвал да се е запушил радиатора. Сега с новия термостат като загрее радиатора топъл ли е?
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

15 Януари, 2012, 10:18:08
Отговор #2
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Март 2011
  • Публикации: 20
  • Местонахождение: Русе
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: 124 - Е 250 D 113 кончета
Не ми губи антифриз, а като стигне дори до 100 градуса радиатора е студен. Много  ме съмнява да се е запушил, но как да проверя за да съм сигурен? В купето имам супер парно-радиатора на парното не е запушен- не,трябва ли и той да се запуши ако добавката е направила белята?

15 Януари, 2012, 12:40:55
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Не ми губи антифриз, а като стигне дори до 100 градуса радиатора е студен.

Здравей, щом радиатора при такава температура е студен, търси проблема в него.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

15 Януари, 2012, 23:19:28
Отговор #4
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +3
Всеки един мотор може да работи без термостат(с изваден)
Нито един не може да работи със заял(затворен) термостат
..............
Перката на климата се включва от втори датчик и се включва принудително(не заради климатика, а заради мотора) при около 105-110 градуса ( малко преди да кипнат цилиндрите)
................
Тая химия с тия вещества, не си я направил по указанията на производителя
..............
Като загрее мотора, дръпни маркуча, който влиза отгоре в радиатора и виж дали изтича врерата вода в радиатора
При тази температура усещаш ли вдървяване на маркркуча отвеждаш топлата вода в горната част на радиатора
Провери дали има изобщо циркулация покрай радиатора
Да се запушат маркучите - не вярвам
Да се омаже питата на радиатора - зависи какъв препарат си сипвал, колко поколичество и колко време се държи в мотора
Обикновенно не повече от 15-20 до ...час(преко сили) се превъртат тия препарати през загрял мотор(на тихи обороти - зависи от описанието на производителя) и след това веднага се плакне мотора и се налива антифриза


18 Януари, 2012, 15:24:02
Отговор #5
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +3
Ромео
Де изчезна бе
Ние се скъсахме да гадаем, а ти се покри нейде
Прасни едно изречение, та да се успокоим

18 Февруари, 2012, 00:01:23
Отговор #6
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Март 2011
  • Публикации: 20
  • Местонахождение: Русе
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: 124 - Е 250 D 113 кончета
Колеги оказа се запушен радиатор. Водната помпа я отписах, тъй като ми втвърдяваше маркуча на входа на радиатора, а и имаше супер парно вътре- просто при всякаква температура радиатора беше студен- дори при градско каране. Поръчах нов, смених го и всичко си дойде на мястото. Остана да видя защо не се включва перката на климатика, но като се постопли. Благодаря за насоките и извинете за късния отговор, но лаптопа се беше прецакал и него докато оправят.... :)

18 Февруари, 2012, 09:50:17
Отговор #7
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +3
Супер
Значи, като се оправи времето ще нидиш ш перката на климатика
Тя не се включва винаги, пък зимата ...изобщо

18 Февруари, 2012, 14:43:14
Отговор #8
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Март 2011
  • Публикации: 20
  • Местонахождение: Русе
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: 124 - Е 250 D 113 кончета
Когато се пребирах от Варна и ми прегря - перката на климатика въртеше постоянно- помагаше на виското, но като се прибрах я видях, че вече не се върти. Подадох и директно напрежение и тръгна, но като окъся термовключвателя на мотора и пресостата на климатика (така ли се казваше тая джаджа дето я пускаше като дигне налягане компресора) не тръгва. Ще проверя двете релета които я пускат имат ли напрежение и къде ми се гуми връзката- най- вероятно някой кабел, но дано да е нещо просто.



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum